Chat OdalarıGenel Mirce Alias Addon ve Kod Nasıl Eklenir?

3 ay önce admin tarafından eklendi. kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Chat  odaları sitelerine girmek için kullanılan bir program olan mirc/script kullanıcılarının alias, kod ve addon ekleyerek kendilerince daha da güzelleştiriyorlar. Peki bu kodları mirce nasıl ekleyebilirler, şimdi bundan bahsedeceğim.

Kod eklerken dikkat ediceğiniz husus kodu kopyalarken ve mircinize eklerken çok dikkat etmeli ve kesinlikle oynama yapmamanız gerekmektedir, aksi taktirde kod çalışmayabilir.

Mircinize kod eklemenin 2 yöntemi vardır.

1. Yöntem Remoteye Eklemek

Birinci yol ikinci yola göre daha basit olduğu için ilk bu yoldan başlamak istedim. Bu yolda mircimizi acıyoruz ve ALT + R tuşuna basıyoruz. Yani Alt tusuna basılı tutarak R harfine basıyoruz ve onumuze bir safya geliyor. Yukardaki sekmelerden REMOTE sekmesini tıkladıktan sonra acılan sayfanın en altına kodumuzu yapıstırıyoruz ve tamam diyoruz.

2. Yöntem Dosya olarak eklemek.

Bu yolda ise kodumuzu bi yeni metin belgesi (TXT) dosyasına kaydediyoruz ve dosyamızı mirc dosyalarının bulundugu yere atıyoruz. Eğer masa ustunde kısa yol varsa sağ tıklayıp özellikler sonra hedefi bul’u tıklarsak mircin dosyalarının oldugu yere ulaşmış olursunuz. Neyse dosyaların bulunduğu yere TXT yani kodumuzun bulundugu dosyayı atıyoruz. Sonra mircimizde yazı yazdıgımız yere /load -rs dosyaadi.txt yazıyoruz. Orada dosya adi kısmına siz dosyania hangi ismi verdiyseniz onu yazacaksınız. Bu komutu yaptığımızda “dosyaadi.txt yüklendi” diye yazı gelicektir, bunu gördüyseniz yükleme işlemi tamamlanmıştır.

Eğer bunu silmek istiyorsanız /unload -rs dosyadi.txt yapmalısınız.

Mirc’e alias eklemek için ise herhangi bir sunucuda online iken kanal/özel veya statüsü açıp ekleyeceğiniz alias kodunun başına “/alias /” ekleyiniz.

Örneğin: /alias /sss dd * Eklendi ‘/sss’ alias – gördüğünüz gibi alias eklenmiş bulunmaktadır.
Bu yöntemi kullanışlı bulmadıysanız ALT+R kısa yolu ile remote dosyasını açıp Aliases’e giriniz ve eklemek istediğinizi uygun bir satıra düzenli şekilde ekleyiniz.

 

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

error: Content is protected !!

Bayan Arkadaş Bulma Sitesi sevgilin sevgilimsensin chat odaları Ziyid
error: Content is protected !!